Cykloturistika a MTB

Cykloturistika v úžasné přírodě

Přijeďte vyzkoušet cykloturistiku do málo objevených Krušných Hor. Oblast ještě relativně syrová (do nedávna byla za dráty), ale o to víc je zde neobjevených míst. Budete v krásné, neporušené a neurbanizované přírodě, už poněkolikáté nejčistčí v ČR, a nebudete si připadat jak na Václaváku. Ne že byste nikoho nepotkali, ale zatím jen znalce a fajnšmekry. Ale aby nám to vydrželo, chovejte se prosím k přírodě slušně. Lesáci jsou zde velice rozumní a pokud se chováme slušně, užijeme si terénů, o kterých si můžete jinde nechat zdát.

Ostatně užijí si tady všichni - od malých dětí (Krušnohorská magistrála, ač často přes 1 000 m.n.m., je totiž relativně plochá) až po šílence sjezdaře (kousíček od nás je sjezdovka pro horská kola). Ke sjezdovce patří také samozřejmě lanovka. Jezdí celoročně a z vrcholu Klínovce si můžete zvolit i jiné cesty. Od našich domečků tak můžete naplánovat celodenní výlet i tak, že za celý den pojedete jen do jednoho kopce - z Jáchymova cca 3 km k lanovce. A to se moc líbí mému kamarádovi bankéříkovi. A pak je tu spousta značených i neznačených terénů všech obtížností mezi plackou a sjezdovkou.

Na cyklisty myslíme i jinak: myčka na kola - až tak moc se neradujte, je samoobslužná :-), garáže na kola a venkovní posezení u pivíčka na terasách s grilováním nebo s čím si budete přát - tady to bude už s obsluhou.

O ubytování si přečtěte a obrázky prohlédněte v sekci ubytování.

Vemte kamarády, kola a dobrou náladu (v libovolném pořadí) a přijeďte.

Těšíme se a přejeme příjemné poježdění.

Kontakty

Telefon: 602 833 244
E-mail: marianska@horyakola.cz