Nejsme Krkonoše, nejsme Šumava, nejsme Jizerské hory.

Ale není to přírodou. Když Vás vysadím v lesích kolem Mariánské, nebudete věřit, že nejste na Šumavě. Dokonce i laviny u nás v zimě padají. Určitě ne tak, jako v Krkonoších, ale dovedou překvapit.

Co tady ale nemáme a co, pokud Vám to chybí, ani nahrazovat nebudeme, jsou přeplněné stezky turistů, “ekoteroristi” honící Vás na mopedu v zakázaném pásmu a vlastně ani zakázaná pásma. U nás máte naprostou volnost pohybu. Můžete jezdit na kole po lesních cestách kde Vás napadne - ovšem doporučuji s mapou. Bez rizika, že na Vás mezi těžkou dřevařskou technikou vybafne nějaký povedený ”ochránce přírody”. Můžete chodit po lese a klidně se Vám stane, že za celý den nikoho nepotkáte.

Můžete se kochat výhledy do krajiny - trošku syrové a divoké, málo obydlené, ale s ohromně bohatou historií, lázněmi a službami s tím spojenými.

Pokud máte rádi přírodu, volnost pohybu a nejezdíte na dovolenou pohybovat se mezi stovkami dalších turistů, ale při tom Vám není cizí nechat se hýčkat lázeňskými nebo wellness procedurami - jsme pro Vás ideálním místem na relax i aktivní dovolenou.