Setkání s dr. Jiřím Svobodou

Nadace Mariánská pořádá na Mariánské další atraktivní akci. Setkání se zajímavým člověkem - spisovatelem, klimatologem a odborníkem na hledání reálných kořenů bájí, pověstí a pohádek. A především výborným vypravěčem dr. Jiřím Svobodou.

Nabízíme Vám pro Vaše děti účast na jeho přednášce, která se bude konat pro účastníky dětského šachového tábora Mariánská dáma 2011 v Mariánské, v horské chatě Na sluníčku. Přednáška se bude konat v neděli 17.7. odpoledne nebo večer. Posunutí termínu možné, ale málo pravděpodobné. Účast pro děti z Dětských domovů je zdarma.

Čeká nás poutavé vyprávění o překvapivě reálném základě např. trpaslíků, draků, princi Bajajovi, ... a zajímavé povídání o historicky a vědecky doložených cyklech změn klimatu a jejich vlivu na velké historické události.

Svoji účast na přednášce můžete spojit s výletem do Mariánské. V penzionech a horských chatách našeho partnera (www.horyakola.cz) se můžete i ubytovat v případě vícedenního výletu nebo si zde objednat stravování nebo jen opékání buřtů v případě jednodenní výpravy. Případně obojí. Lze zajistit i zajímavý program - lanové centrum na Plešivci, horolezecká stěna přímo v místě nebo „jen“ výlet po nádherném okolí Mariánské.

Místo si prosím rezervujte na marianska@marianska.info. Uveďte zde prosím hlavně počet Vašich dětí a zda máte zájem o ubytování či stravování

Těšíme se na Vás

Výběr z tvorby Jiřího Svobody:

  • Utajené dějiny podnebí (dvě vydání)
  • Velká kniha klimatu zemí koruny české (jako spoluautor)
  • Jak to bylo s Atlantidou (souhrnný přehled velkých vulkanických erupcí)
  • Amerika - záhada dvou tisíciletí (přehled klimatického vývoje evropy v posledním tisíciletí)
  • Keltské motivy v českých pověstech
  • Keltové na Berounsku (jako spoluautor)